Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 – TARAFLAR:
1/1 SATICI
Unvan: Fatih Kuyumculuk San. ve Tic. Ltd. Şti.
Vergi Kimlik Numarası: 3850016238
Vergi Dairesi: Yenimahalle
Telefon: 0312 345 02 25
E-mail: info@sarraff.com.tr

1/2 ALICI
Adı Soyadı Unvan: 
Telefon: 
Adres: 
Email: 

MADDE 2 – KONU:
İşbu sözleşme konusu, alıcının satıcı tarafından https://www.sarraff.com.tr adlı internet sitesinden elektronik ortamdan siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satış fiyatı ve teslimatıyla ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN:
Ürünlerin Türü ve Cinsi, Miktarı, Modeli, Rengi, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Ürün sepette belirtilen tutarın 24 Ayar altın karşılığını ifade eder.

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER:
4.1 Satıcıya ait https://www.sarraff.com.tr adlı internet sitesinde sözleşme dâhilinde ürünün genel nitelikleri, fiyatı ve ödeme şekliyle teslimat bilgilerinin alıcı tarafından okunup bilgi sahibi olduğunu elektronik ortamda teyidini verdiğini beyan eder.
4.2 Alıcının yasal olarak 30 günlük süreyi aşmamak kaidesiyle sözleşme konusu ürün için yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde açıklanmış olan ön bilgiler içeriği olan zaman zarfı dâhilinde alıcı veya gösterdiği adreste bulunan kişi/kurum/kuruluşa teslim eder.
4.3 Satıcı sözleşme konusu olan ürünün alıcıdan başka bir kişi/kurum/kuruluşa teslim edilmesi söz konusu ise, teslim edilecek kişi/kurum/kuruluşun teslimatı kabul etmemesi durumunda satıcı sorumlu olmaz.
4.4 Satıcı teslim edilecek ürünün eksiksiz, sağlam, belirtilen nitelikler dâhilinde ve garanti belgesi ile kullanım kılavuzlarının teslim edilmesinden sorumludur.
4.5 Alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurlarından kaynaklanan bir şekilde yetkisiz kişiler tarafından hukuka aykırı ve haksız olarak kullanılması durumunda işlmler 3d güvenlik sisteminden geçtiği için firmamız hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
4.6 Satıcı nakliyeyi engelleyen hava koşulları, gönderimi engelleyen ulaşımın gerçekleşememesi gibi olağanüstü durumlar sebebiyle ürünü teslimat süresi içinde teslim edemez ise, bu durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Alıcı verdiği siparişin iptal edilmesini, ürünün mevcut ise emsali ile değiştirilmesini veya ürünün teslimatı süresince engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi hakkını kullanabilir. Siparişin alıcı tarafından iptali halinde ödediği tutar 10 gün içinde alıcıya ödenir.
4.7 Satıcının garanti belgesiyle sattığı ürünlerin bozuk, arızalı olanlar garanti koşulları dâhilinde onarımının yapılması için satıcıya gönderilebilir. Bu durumda kargo masrafları alıcı tarafından karşılanacaktır.
4.8 Ürün kargoda veya altın havale yoluyla teslim alındıktan sonra hiçbir şekilde eksik ve kusurlu gönderim şeklinde şikayetler kabul edilmeyecektir.
4.9 Havale ile alım yapıldığı zaman 30 dakika içerisinde sipariş tutarının havale edilmesi gerekmektedir.Aksi taktirde sipariş iptal edilecektir.
5.0 Satılan her ürün firma onaylandığında, müşteriye ürün gönderimi yapılır. Firma gerekli durumlarda ürün onayı yapmadan müşteriye para iadesi yapabilmektedir.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI:
Altın fiyatlarının dünya borsalarındaki sürekli değişiminden dolayı satış iptali ve iadesi yoktur.

MADDE 6 – GENEL HÜKÜMLER:
6.1 Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından satıcı sorumlu değildir.
6.2 18 yaşından küçük kişiler satıcıdan alışveriş yapamaz.
MADDE 7– YETKİLİ MAHKEME:

İşbu sözleşmenin uygulamasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem ve Heyetleri ile satıcının veya alıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Alıcı siparişin gerçekleşmesi durumunda işbu sözleşmenin tüm maddelerini kabul etmiş sayılır.